حفاظ پنجره آهنی ساده

حفاظ پنجره آهنی ساده

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع حفاظ پنجره آهنی ساده بپردازیم.

یکی از بهترین راه ها برای امنیت منازل استفاده از حفاظ پنجره آهنی ساده است، حفاظ آهنی دارای انواع مختلفی از جمله: فرفورژه، استیل و… می باشد که برای ساخت آنها علاوه بر سادگی طراحی منحصر به فردی را در نظر گرفته اند

حفاظ پنجره آهنی ساده
حفاظ پنجره آهنی ساده

بیشتر این حفاظ ها در ساختمان هایی که به سبک لوکس هستند مورد استفاده قرار می گیرند، حفاظ پنجره آهنی ساده  با وجود اینکه در گذشته وجود داشته است، ولی در حال حاضر میان مردم محبوبیت خیلی زیادی دارد.

اگر در رابطه با حفاظ پنجره آهنی ساده سؤالی دارید ما به آن پاسخ می دهیم.

درباره حفاظ پنجره آهنی ساده چه می دانید؟

قیمت حفاظ پنجره آهنی ساده چه قدر‌ است؟

حفاظ پنجره آهنی ساده بیشتر در چه ساختمان هایی به کار می رود؟

حفاظ پنجره آهنی ساده برای چه سبکی مناسب است؟

حفاظ پنجره آهنی ساده چگونه نصب می شود؟

نصب حفاظ پنجره آهنی ساده روی قاب آن چگونه انجام می شود؟

آیا اطلاعاتی در مورد حفاظ پنجره آهنی ساده و  فرفورژه دارید؟

آیا با حفاظ پنجره آهنی متحرک ریلی آشنایی دارید؟

در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی از چه نوع حفاظ پنجره آهنی ساده، باید استفاده شود؟

مراحل نصب حفاظ پنجره آهنی فرفورژه چگونه می باشد؟

برای محافظت از پنجره های دوجداره هنگام نصب حفاظ های آهنی ساده، باید چه کاری انجام شود؟

در خرید حفاظ پنجره آهنی ساده چه نکاتی، باید رعایت شود؟

آیا با کاربردهای حفاظ پنجره آهنی ساده آشنا هستید؟

استفاده از حفاظ پنجره آهنی ساده چه فایده ای دارد؟

حفاظ پنجره آهنی ساده با حفاظ پنجره مدرن چه تفاوتی دارد؟

حفاظ پنجره آهنی ساده فرفورژه در چه سبک هایی مورد استفاده قرار می گیرد و چگونه ساخته می شود؟

حفاظ پنجره آهنی ساده فرفورژه دارای چه انواعی می باشد؟

حفاظ پنجره آهنی ساده را، باید از کجا خریداری کنیم؟

حفاظ پنجره آهنی ساده با حفاظ پنجره دو جداره چه تفاوتی دارد؟

در ساخت حفاظ پنجره های آهنی ساده، باید چه عواملی در نظر گرفته شود؟

حفاظ پنجره آهنی ساده چه خصوصیاتی دارد؟

 

حفاظ های آهنی که ساده هستند از لحاظ قیمت بسیار مناسب می باشند، امروزه حفاظ‌های متنوعی برای پنجره های مدرن ساخته می شود که در بین آن ها حفاظ پنجره آهنی ساده طرفدار خیلی زیادی دارد.

درباره حفاظ پنجره آهنی ساده چه میدانید؟

استفاده از آهن در ساخت حفاظ باعث به وجود آوردن طرح های متنوعی می شود، زیرا آهن انعطاف پذیری و رنگ پذیری خاصی دارد و به راحتی می توان طرح های بسیار مختلفی را ایجاد کرد.

استفاده از اینگونه حفاظ ها علاوه بر اینکه در زیبایی نمای ساختمان تأثیر می گذارد، بلکه باعث ایجاد امنیت فوق العاده قوی می شود، در ساخت حفاظ های آهنی به دلیل اینکه هیچ محدودیتی وجود ندارد و دارای قابلیت های بسیار گوناگونی است؛ میتوان انواع متنوع آن را به وجود آورد.

یکی از مزیت های محفاظ آهنی ساده این است که در هر نوع متریالی به کار می رود، یعنی اگر برای طراحی نمای ساختمان هر سبکی را در نظر گرفته باشید می توانید از این نوع حفاظ استفاده کنید.

آهن به دلیل اینکه مقاومت خیلی زیادی دارد، دارای عمر طولانی نسبت به جنس های چوبی، آلومینیومی و استیل می باشد، در واقع به این منظور از حفاظ استفاده می کنند که از سرقت جلوگیری شود، به همین دلیل استحکام و مقاومت آن  بسیار حائز اهمیت است.

درباره حفاظ پنجره آهنی ساده چه میدانید؟
درباره حفاظ پنجره آهنی ساده چه میدانید؟

قیمت حفاظ پنجره آهنی ساده چه قدر‌ است؟

با توجه به اینکه امروزه قیمت فلز نوسانات زیادی دارد، هزینه آن رو به رشد است و بستگی به قیمت پروفیل دارد، زیرا افزایش قیمت آن روی فلزات تاثیر مستقیم می گذارد، آهن نسبت به سایر فلزات در اجرای ساختمان قیمت مناسبی دارد، یکی از عواملی که باعث شده است در ساخت حفاظ از آهن استفاده شود، قیمت ارزان آن می باشد

همچنین قیمت پایین آن هیچ گونه ربطی به کیفیت کار ندارد، باید کسی آنها را بسازد که مهارت و خلاقیت خیلی زیادی داشته باشد تا بتواند مقاومت‌ و مرغوبیت آن را نسبت به دیگر فلزات که در بازار هستند بالا ببرد.

حفاظ پنجره آهنی ساده بیشتر در چه ساختمان هایی به کار می رود؟

از این نوع محافظ ها بیشتر در ساختمان های تجاری که به امنیت زیادی نیاز دارند استفاده می شود، در ساختمان‌های تجاری ماشین آلات و مواد اولیه بسیار گوناگونی وجود دارد

همچنین در تمامی مکان هایی که کار های تولیدی انجام می دهند، باید برای ایمنی در و پنجره ها از سازه های آهنی استفاده کنند، در ساختمانهای تجاری برای محافظت از اموال و جلوگیری از سرقت استفاده از این نوع حفاظ ها ضروری است

حفاظ پنجره آهنی ساده بیشتر در چه ساختمان هایی به کار می رود؟
حفاظ پنجره آهنی ساده بیشتر در چه ساختمان هایی به کار می رود؟

بسیاری از مکان های تجاری برای ایجاد امنیت از سیستم‌های محافظتی استفاده می کنند، حفاظ پنجره آهنی ساده بدون اینکه به برق متصل شود یا باتری آن تمام شود مدام از محیط محافظت می کند.

تولیدی هایی که از شهر دور هستند و یا در نواحی خلوت قرار دارند، بهتر است علاوه بر اینکه پنجره های خود را با حفاظ آهنی ایمن کنند، بلکه روی دیوارهای محوطه را با استفاده از حفاظ های آهنی بپوشانند.

در واقع  در بیشتر ساختمان های مسکونی و آپارتمان ها از حفاظ پنجره استفاده می شود تا از اموال و جان افراد مواظبت شود.

 

حفاظ پنجره آهنی ساده برای چه سبکی مناسب است؟

به دلیل اینکه  حفاظ های آهنی در طرح های بسیار متنوعی تولید می شوند، قابل استفاده در سبک های بسیار مختلفی هستند، برخی از این سازه ها طراحی ظریفی دارند و برای منازلی که به سبک لوکس ساخته شده اند مناسب است، حفاظ های فرفورژه بسیار زیبا هستند

و دارای مقاومت بالایی می باشند و بیشتر در پنجره های دوجداره کاربرد دارند، به طور کلی این نوع حفاظ آهنی در ساختمان هایی مورد استفاده قرار میگیرد که از سبک های ساده پیروی می کنند و زیبایی و سادگی را در اولویت قرار می دهند، بنابراین برای انبارها، در و پنجره و… از این نوع محافظ استفاده می شود.

حفاظ پنجره آهنی ساده برای چه سبکی مناسب است؟
حفاظ پنجره آهنی ساده برای چه سبکی مناسب است؟

امروزه در طراحی نمای مدرن علاوه بر زیبایی، باید سادگی ساختمان حفظ شود، بنابراین حفاظ های آهنی ساده برای ایجاد هماهنگی با این نوع ساختمان ها مناسب است.

حفاظ پنجره آهنی ساده چگونه نصب میشود؟

همانطور که گفتیم این نوع حفاظ ها در طرح های مختلفی ساخته می شوند، بنابراین به دلیل افقی و عمودی بودن کلاف های آن از قوطی هایی استفاده می شود که ابعاد کوچکی دارند و اندازه میان تیغه های عمودی را کم در نظر می گیرند تا هیچ راهی برای نفوذ به داخل وجود نداشته باشد.

فاصله میان کلاف های عمودی ۷۰ سانتی متر می باشد و برای تفکیک آن ها از یک تیغه افقی استفاده میکنند.

در ساخت سازه فلزات  به هیچ عنوان نمی توان آن را با ابزارهای مختلف خمیده  کرد یا چرخاند.

نصب این گونه محافظ ها آنقدر محکم است که امکان درآوردن و بیرون آمدن آن وجود ندارد.

جوشکاری بین تیغه ها طوری انجام شده است که در برابر هرگونه ضربه ای مقاوم باشد و آسیب نبیند.

برخی قصد دارند حفاظ های آهنی را خارج از قاب پنجره نصب کنند که برای به کارگیری این روش ابتدا نصاب پس از اینکه اندازه گیری های لازم را انجام داد، در کارگاه تولیدی، تیغه های افقی و عمودی محافظ را جوش می کند سپس‌ به رنگ آمیزی آن می پردازد و بعد در مکان مورد نظر نصب خواهد شد

برای افزایش امنیت منازل بهتر است آن را به اسکلت فلزی ساختمان جوش کنند، در این تکنیک حفاظ ها به اندازه ۳۰ سانتی متر با شیشه های پنجره‌ فاصله دارند، در بسیاری از منازلی که گلدان های زیادی وجود دارد، برای زیبایی نمای ساختمان خود، جا گلدان هایی را زیر حفاظ ها طراحی می کنند.

نصب حفاظ پنجره آهنی ساده روی قاب آن چگونه انجام میشود؟

در واقع تصمیم نهایی را نصاب میگیرد که چه روشی برای نصب محافظ ها بهتر است، در برخی از منازل لازم است که حفاظ پنجره به داخل قاب نصب شود در این صورت محافظ‌ها به یک طریقه دیگر طراحی و ساخته می شوند، حفاظ هایی که با این روش نصب می شوند هزینه نسبتاً پایینی دارند

همچنین وزن آن بسیار سبک است، زیرا مواد اولیه کم تری لازم دارد، اگر حفاظ به هر نوع روشی نصب گردد، باید به اسکلت فلزی ساختمان متصل شود، توجه داشته باشید که در نصب حفاظ های آهنی به هیچ وجه از پیچ و رولپلاک استفاده نکنید، زیرا امنیت آن را کاهش می دهد، همچنین در نصب آن ها، باید از جوش استفاده شود تا ایمنی ساختمان بالا برود.

نصب حفاظ پنجره آهنی ساده روی قاب آن چگونه انجام میشود؟
نصب حفاظ پنجره آهنی ساده روی قاب آن چگونه انجام میشود؟

آیا اطلاعاتی در مورد حفاظ پنجره آهنی ساده و فرفورژه دارید؟

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از سرقت منازل استفاده از حفاظ پنجره آهنی ساده و فرفورژه می باشد، همچنین این محافظ ها به دلیل سادگی که دارند زیبایی نمای ساختمان را چندین برابر نشان میدهند

مدل های متنوعی برای حفاظ پنجره وجود دارد که هر کدام باعث امنیت در داخل و خارج ساختمان می شوند، حفاظ پنجره فرفورژه در قسمت های مختلف ساختمان به کار گرفته می شود

از جمله در راه پله ها و روی  دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد، این نوع حفاظ ها به دلیل زیبایی و جذابیت بسیار زیادی که دارند در نمای ساختمان های مدرن استفاده می شوند، علاوه بر این قیمت خیلی ارزانی دارند و دارای مشتری های زیادی می باشند.

در حفاظ پنجره ساده از پیچیدگی های کمتری استفاده میشود و سعی بر این است که حفاظ در ساده ترین نوع ساخته شود، در بسیاری از این محافظ ها نیزه هایی در بالا و پایین آن به کار می رود که موجب افزایش امنیت و زیبایی منزل می شود.

آیا با حفاظ پنجره آهنی متحرک ریلی آشنایی دارید؟

یکی دیگر از انواع حفاظ های آهنی ساده پنجره های متحرک کشویی یا ریلی می باشد که باز و بسته شدن آن در داخل منزل راحت است، در ساختمانهای مدرن که دارای پنجره های بسیار بزرگی هستند می توان از این نوع محافظ ها استفاده کرد

نام دیگر پنجره متحرک کشویی، آکاردئونی است که برای جلوگیری از ورود غیر قانونی به داخل ساختمان از آن استفاده می شود، نصب این نوع حفاظ در داخل منزل انجام می شود، در ساخت حفاظ متحرک جایگاهی برای قفل کردن آن طراحی شده است و  با استفاده از یک کلید روی آن می توانید از امنیت منزل خود اطمینان حاصل کنید.

در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی از چه نوع حفاظ پنجره آهنی ساده، باید استفاده شود؟

یکی دیگر از انواع حفاظ های پنجره آهنی ساده فلاور باکس گارد می باشد که جایی برای قرارگیری گلدانها است، در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی که مساحت خیلی زیادی برای ایجاد فضای سبز و باغچه ندارند، همچنین داخل آن متراژ کمی دارد و بسیاری از افرادی که به گل ها علاقه زیادی دارند

می توانند از این نوع حفاظ ها استفاده کنند، استفاده از فلاور باکس به دلیل بوی خوب گل ها باعث کاهش آلودگی ها می شود، همچنین ایمنی بسیار بالایی دارد.

آیا درباره رنگ کوره ایبه کار رفته در حفاظ پنجره آهنی ساده اطلاعاتی دارید؟

پس از اینکه حفاظ پنجره آهنی ساده ساخته شد، با استفاده از رنگهای پودری الکترواستاتیک یا رنگهای کوره ای آن را رنگ آمیزی می کنند. دلیل این امر طولانی شدن عمر حفاظ و رنگ است، همچنین مرغوبیت زیادی دارد، علاوه بر این یکی دیگر از مزیت های رنگ کوره ای جلوگیری از ورود گرد و غبار و ماندگاری آن روی نرده ها است.

مراحل نصب حفاظ پنجره آهنی فرفورژه چگونه می باشد؟

ابتدا ابعاد پنجره اندازه گیری می شود و پس از ساخت آن به مکان مورد نظر فرستاده می شود و با کمک جوشکار ماهر و با تجربه حفاظ پنجره دوجداره فرفورژه نصب می شود،  قیمت این حفاظ ها با توجه به مدل و وزن مواد اولیه به کار رفته در آن متفاوت می باشد.

پنجره ها یکی از راه هایی هستند که سرقت با استفاده از آنها انجام می شود، امروزه در ساخت منازل از پنجره های دوجداره استفاده می شود، زیرا این نوع پنجره ها مانع نفوذ سرما، گرما،  سر و صدا و … هستند

مراحل نصب حفاظ پنجره آهنی فرفورژه چگونه می باشد؟
مراحل نصب حفاظ پنجره آهنی فرفورژه چگونه می باشد؟

بنابراین دزدها بدون سر و صدا می توانند وارد منزل شوند، استفاده از حفاظ های فرفورژه مانع از این امر می شود، ساختمان هایی که هنوز به مرحله نمای بیرونی نرسیده اند

باید یک کلاف قوطی را برای جوش کردن محافظ ها به آن در نظر بگیرند، بعد از نمای ساختمان می توان حفاظ پنجره ها را به آن جوش کرد، در غیر این صورت با استفاده از یک قاب یا طاقچه که در اطراف پنجره وجود دارد می توان با کمک میلگردها آن را نصب کرد.

برای محافظت از پنجره های دوجداره هنگام نصب حفاظ های آهنی ساده، باید چه کاری انجام شود؟

هنگام نصب حفاظ آهنی ساده در پنجره هایی که دوجداره هستند به دلیل انجام جوشکاری ممکن است شیشه آن آسیب ببیند، زیرا براده های داغ و تیزی توسط سنگ فرز و جوش به شیشه ها برخورد می کند، بنابراین برای جلوگیری از سوختن شیشه ها، باید پیش از کار با کمک آب ریکا یا مقواهای محکم شیشه را بپوشانید.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که حفاظ های آهنی فقط میله های فلزی هستند که ساده می باشند، ولی این گونه طرز تفکر کاملاً اشتباه است چرا که با استفاده از ایده های نو و جذاب امروزه حفاظ های متنوع و مدرن بسیاری ساخته می شود، همچنین امنیت آن افزایش پیدا کرده است، در ساخت حفاظ ها هیچ محدودیتی در رابطه با مدل، رنگ  و سایز آن وجود ندارد.

برای محافظت از پنجره های دوجداره هنگام نصب حفاظ های آهنی ساده، باید چه کاری انجام شود؟
برای محافظت از پنجره های دوجداره هنگام نصب حفاظ های آهنی ساده، باید چه کاری انجام شود؟

با توجه به نمای به کار رفته در ساختمان از حفاظ‌هایی استفاده می‌شود که با آن همخوانی داشته باشد و سبک ساختمان را حفظ کند، عناصری که در حفاظ پنجره استفاده می شود، همگی از نوع فلز هستند. مانند: آهن و آلومینیوم، توجه داشته باشید که اجزای به کار رفته در حفاظ های آهنی ساده تحت تاثیر قیمت‌های روز بازار  می باشند.

به یاد داشته باشید

در واقع طرح های حفاظ بکار رفته در پنجره ها بر اساس سلیقه مشتری است و تمام هدف سازندگان رضایت کاربران از امنیت، کیفیت، زیبایی و… می باشد.

در حفاظ پنجره پروفیلی توسط قوطی با کمک پروفیل های ۲۰ در ۲۰ یا ۲۰ در ۳۰  مدل های متنوعی طراحی می شود، فاصله میله های عمودی و افقی بسیار کم است و علاوه بر مقاومت بالا دارای کیفیت و امنیت زیادی هستند.

با کمک چهار پهلو های فرفورژه این نوع حفاظ ها به شکل های گوناگونی مانند: درخت، گل و… ساخته می شوند، عناصر بکار رفته در آن، گل نرده های چدنی و آلومینیومی است، البته مقاومت و پایداری حفاظ های پنجره فرفورژه  بستگی به انتخاب مشتری دارد، ولی هر کدام از آن ها دارای ضریب اطمینانی هستند که توسط کارشناسان فروش می توانید از استحکام آن مطلع شوید.

به یاد داشته باشید
به یاد داشته باشید

اکثر مشتریان حفاظ های فرفورژه را انتخاب می کنند و سپس حفاظ هایی که از نوع استیل می باشند و دارای انواعی مانند: معمولی و مسلح هستند، مورد پسند کاربران قرار می گیرد. نام دیگر استیل مسلح، استیل بانکی می باشد که در ساخت آن ها از میلگرد یا لوله هایی استفاده می شود که فاصله میان آن ها خیلی کم است، همچنین مقاومت نرده پنجره را ضمانت می کند.

نرده های استیل معمولی یا غیر مسلح با  استفاده از پیچ و رولپلاک به نمای ساختمان متصل می شوند که موجب غیر ایمنی بودن آن می شود

این محافظ ها زیبایی زیادی دارند، ولی از لحاظ امینت در مرتبه پایینی قرار گرفته اند.

با توجه به اینکه امنیت و زیبایی ساختمان ها یا محل کار خیلی مهم است، بیشتر مردم سعی دارند از حفاظ های ساده و مقاومی برای پنجره های دوجداره منزل خود استفاده کنند که علاوه بر داشتن زیبایی و مدل های مختلف دارای ایمنی و استحکام زیادی هستند، با وجود محافظ ها افراد می‌توانند با خیال راحت منزل خود را ترک کنند، همچنین یک محیط امن برای اعضای  خانواده می باشد، علاوه بر این حفاظ باعث می‌شود که شیشه پنجره آسیب نبیند.

برای نصب حفاظ ابتدا، باید پنجره تست شده باشد، سپس با توجه به سلیقه مشتری، مدل و رنگ آن طراحی می‌شود، حفاظ ها برای ایمنی منزل و جلوگیری از ضربه رسیدن به شیشه نصب می شوند.

یکی از عواملی که، باید در انتخاب حفاظ پنجره به آن دقت داشته باشید منطقه ساختمان است، زیرا، باید تغییرات آب و هوایی و میزان آلودگی ها را بررسی کرد سپس بر اساس آن حفاظ  مناسب را تهیه کنید، حفاظ فرفورژه به دلیل اینکه در برابر شرایط آب و هوایی استحکام زیادی دارد و کمتر دچار آسیب می شود انتخاب مناسبی است

نکته

یکی دیگر از انواع حفاظ ها، ابرو نام دارد که شکل آن به ابرو شبیه است، این نوع حفاظ  در پنجره هایی مورد استفاده قرار می گیرد که ابعاد بزرگی دارند و عرض آن نسبت به طولش‌ پهن تر است.

نکته
نکته

بیشتر طبقات پایین آپارتمان ها و ساختمان های مسکونی بعد از اینکه پنجره های منزل شان را نصب کرده اند، دغدغه حفاظ آن را دارند که یک امر بسیار ضروری و لازم برای آن ها و خانه های ویلایی است، در قدیم که پنجره ها به‌صورت آلومینیومی و آهنی ساخته می‌شدند از حفاظ هایی استفاده می شد که آهن بودند

ولی با مدرن شدن پنجره ها و استفاده از پنجره های دوجداره ایده ها و طرح های جدیدی برای محافظ ها نیز در نظر گرفته شده است، استفاده از حفاظ برای کودکان لازم می باشد چرا که باعث جلوگیری از افتادن آنها می شود.

در خرید حفاظ پنجره آهنی ساده چه نکاتی، باید رعایت شود؟

در انتخاب حفاظ پنجره ها، باید استحکام و کیفیت آن را در اولویت قرار دهید سپس به زیبایی و جذابیت بخشیدن به نمای منزل توجه کنید، امروزه حفاظ های پنجره آهنی ساده از سبک های کلاسیک و مدرن پیروی می کنند.

کیفیت و مدت زمان کوتاه ساخت و نصب آن بسیار مهم است، همچنین با توجه به طرح آن قیمت متفاوتی دارد، یکی از قابلیت های حفاظ پنجره آهنی ساده این است که با توجه به میزان بودجه خود می توانید حفاظی مناسب برای امینت و افزایش طول عمر شیشه پنجره منزل خود تهیه کنید.

تمامی مواد اولیه، باید درجه یک باشند و هیچ گونه ضایعاتی در آن ها به کار نرفته باشد، حفاظ های فرفورژه به دلیل استفاده زیاد از مواد اولیه نسبت به سایر محافظ ها قیمت گرانتری دارند.

آیا با کاربردهای حفاظ پنجره آهنی ساده آشنا هستید؟

به طور کلی حفاظ پنجره تشکیل شده از میله های آهنی است که  کاربرد های خیلی زیادی دارد، از جمله مزایای آن موارد زیر می باشند:

 • حفاظ پنجره برای منازلی که کودک در آن است بسیار لازم و ضروری می باشد، چرا که از پرتاب کودکان جلوگیری می کند، همچنین برای راه پله و جاهای دیگر نصب حفاظ لازم است.
 • با استفاده از حفاظ هیچ کسی غیر قانونی نمی تواند وارد منزل شود، به خصوص منازلی که در طبقه پایین هستند یا محوطه بیرونی منزل آنها دیوارهای کوتاهی دارد، باید از محافظ استفاده کنند.
 • یکی دیگر از مزایای حفاظ برای پنجره ها این است که از آسیب دیدن به شیشه جلوگیری می‌کند و با این کار طول عمر پنجره را افزایش میدهد.
 • حفاظ هایی که به صورت جاگلدانی طراحی شده‌اند برای منازلی که کمبود جا دارند بسیار مناسب است و با کمک آن ها به راحتی می توانند از گلهای خود مراقبت کنند.

در کل حفاظ امنیت منزل را تضمین می کند و فواید زیادی برای منزل و ساکنین آن دارد، همچنین به دلیل تنوع در طرح های آن و رنگ بندی ها قابلیت سازگاری با سبک مورد نظر را دارد.

استفاده از حفاظ پنجره آهنی ساده چه فایده ای دارد؟

در منازلی که پنجره ها و درب های آن حفاظ بندی شده است ارزش زیادی نسبت به منازل دیگر دارد، چرا که هنگام خرید و اجاره ساختمان به  اولین چیزی که توجه می شود در و پنجره ها و محوطه ی آن است درصورت وجود ایمنی ارزش آن بالا می رود و افراد با خیال راحت و آرامش در آن زندگی می کنند.

بیشتر کسانی که در طول روز به دلایل مشغله کاری مجبور هستند منزل خود را ترک کنند و داخل آن لوازم با ارزش و قیمتی دارند، ایمنی و ضد سرقت بودن ساختمان بسیار مهم است، یکی از عواملی که باعث ایمنی منزل و محل کار می شود این است که در و پنجره ها حفاظ داشته باشند، همچنین مانعی قوی برای نفوذ به خانه می باشد.

نرده حفاظ پنجره آهنی ساده فرفورژه متحرک، جزء سازه های محافظتی است که در داخل و خارج از منزل قابلیت دید دارد. همچنین متریال های متنوعی برای طراحی و اجرای آن مورد استفاده قرار می گیرد، قیمت حفاظ پنجره بستگی به متریال و جنس به کار رفته در آن است

با توجه به نوع حفاظ و ابعاد پنجره قیمت هر متر آن تعیین می شود،  برخی از افراد برای پایین آوردن هزینه حفاظ پنجره اقدام به استفاده از آهن ضایعاتی می کنند که این امر به هیچ وجه کاربردی نیست

چرا که کیفیت و کارایی آن را پایین می آورد، بنابراین، باید تمام سازه های حفاظتی از متریال با کیفیت و مرغوب ساخته شوندکه کارایی آن افزایش پیدا کند.

نرده حفاظ پنجره ساده کاربرد فراوانی دارد و به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالای آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، ساخت این نوع نرده ها ساده است و هیچ‌گونه پیچیدگی ندارد.

حفاظ پنجره طرح فرفورژه علاوه بر قیمت مناسب، زیبایی و جنس مقاومی دارد همین امر باعث شده است که مشتریان خیلی زیادی به آن جذب شوند و برای پنجره ها و درهای منزل خود از این حفاظ ها استفاده کنند.

حفاظ پنجره های آهنی ساده آکاردئونی در طرح های متنوعی ایجاد می شوند و استحکام زیادی دارند، مشتری ها می توانند رنگ دلخواه را انتخاب کنند و با توجه به طراحی نمای منزل خود از آن استفاده کنند، حفاظ متحرک علاوه بر اینکه برای پنجره ها مناسب است می توانید برای بالکن خود از آن استفاده کنید

در طرح های مدرن از این نوع حفاظ ها استفاده بیشتری می شود و یکی از مزیت های آن باز و بسته شدن راحت حفاظ است، البته با توجه به قفلی که در داخل دارد امکان باز شدن آن در بیرون دشوار است.

حفاظ پنجره آهنی ساده با حفاظ پنجره مدرن چه تفاوتی دارد؟

یکی از تفاوتهای حفاظ پنجره مدرن با حفاظ پنجره آهنی ساده این است که در حفاظ های مدرن و لوکس طرح های پیچیده ای استفاده می شود، علاوه بر این قیمت بالایی دارند.

در کل حفاظ پنجره ها به صورت متحرک و ثابت تولید می شوند، هر چه ظرافت و طراحی حفاظ ها بیشتر باشد روی قیمت آن تأثیر میگذارد، مثلا حفاظ پنجره فرفورژه نسبت به دیگر طرح ها به دلیل به کارگیری ظرافت های زیاد قیمت گران تری دارد

حفاظ پنجره آهنی ساده با حفاظ پنجره مدرن چه تفاوتی دارد؟
حفاظ پنجره آهنی ساده با حفاظ پنجره مدرن چه تفاوتی دارد؟

همچنین امینت و استحکام زیادی در ساخت آن به کار رفته است، با توجه به سلیقه مشتری رنگ آمیزی های اختصاصی و هرگونه طرح های اضافی روی سازه انجام می شود که باعث شکیل تر شدن آن می شود، البته، باید حفاظ ها طوری ساخته شوند که خانه شبیه به قفس نشود و لازم است که تزئیناتی روی آن صورت بگیرد.

در بیشتر ساختمان های تازه ساز از پنجره های آهنی مدرن استفاده می‌ شود و باتوجه به آنها حفاظ های آهنی متنوع و لوکسی طراحی شده است

بهتر است بدانید که در ها و پنجره هایی که از جنس استیل یا چوب هستند طول عمر زیادی ندارند و خیلی زود مقاومت خود را از دست می‌دهند، همچنین این امر در رابطه با حفاظ های آن ها نیز صدق می کند، بنابراین، باید از پنجره ها و حفاظ هایی استفاده کنید که از جنس آهن هستند چون ایمنی بالایی دارند و دارای مقاومت و طول عمر زیادی هستند‌.

یکی از مزیت های پنجره های آهنی این است که حفاظ های متنوعی را میتوان روی آن نصب کرد، از جمله حفاظ پنجره ساده و حفاظ فرفورژه است که طرفدار خیلی زیادی دارد و در نماهای مدرن که به سادگی اهمیت خیلی زیادی می دهند مورد استفاده قرار می گیرد.

طرح های ساده به هیچ عنوان قدیمی نمی شوند و به دور از تکراری بودن هستند، کسانی که می خواهند نمای خانه شان از مد نیفتد بهتر است از حفاظ های پنجره آهنی ساده استفاده کنند

برخی از افراد به منزل شان رسیدگی و مراقبت زیادی می کنند و به این منظور برای افزایش طول عمر پنجره های خود از حفاظ های آهنی استفاده می کنند

این حفاظ ها علاوه بر اینکه نمای ساختمان را بسیار جذاب و باشکوه می کنند سالهای خیلی زیادی برای شما کار می کنند و مانند جنس های دیگر پس از مدتی نیاز به تعویض ندارد، همچنین در برابر هر گونه شرایطی مقاومت خود را حفظ می کنند.

حفاظ پنجره آهنی ساده فرفورژه در چه سبک هایی مورد استفاده قرار می گیرد و چگونه ساخته می شود؟

به دلیل اینکه حفاظ پنجره آهنی ساده فرفورژه طرح های متنوعی دارد و دارای قیمت بسیار مناسبی است، همچنین کیفیت و کارایی بالایی دارد،  در بسیاری از ساختمان ها از جمله آن هایی که به سبک کلاسیک و لوکس هستند مورد استفاده قرار می گیرد

قبل از اینکه این حفاظ ها نصب شوند در کارگاه تولیدی با استفاده از کوره های داغ و دیگر وسایل حرارت لازم را برای مقاومت و ایجاد طرح ها با کمک چکش کاری روی آن ها انجام می شود.

حفاظ پنجره آهنی ساده فرفورژه در چه سبک هایی مورد استفاده قرار می گیرد و چگونه ساخته می شود؟
حفاظ پنجره آهنی ساده فرفورژه در چه سبک هایی مورد استفاده قرار می گیرد و چگونه ساخته می شود؟

حفاظ پنجره آهنی ساده فرفورژه دارای چه انواعی می باشد؟

حفاظ پنجره آهنی ساده فرفورژه دارای انواع و طرحهای مختلفی مانند: آکاردئونی یا کشویی، برمودایی، کافه ای و جالیزی می باشد.

حفاظ پنجره فرفورژه آکاردئونی:

این نوع محافظ پنجره به دلیل اینکه قابلیت باز و بسته شدن کشویی را دارد، می‌توان از آن به صورت حفاظ کرکره ای استفاده کرد، علاوه بر این با استفاده از یک قفل به صورت حفاظ ثابت در می آید، این نوع  محافظ برای درها، پنجره ها و بالکن ها مورد استفاده قرار می گیرد و در ساخت ابعاد مختلف هیچ محدودیتی ندارد.

حفاظ پنجره آهنی ساده را، باید از کجا خریداری کنیم؟

در بسیاری از مراکز فروش محصولات امنیتی حفاظ‌های آهنی ساده فروخته می شود، همانطور که گفتیم حفاظ پنجره آهنی ساده روی تمامی پنجره ها قابل نصب و اجرا می باشد  و زمان نصب آن بسیار کوتاه است، همچنین ایمنی زیادی دارند و نمای منزل را شیک و جذاب نشان می دهند.

اگر نمای منزلتان به گونه ای است که در معرض مستقیم نور خورشید در طول روز قرار دارد، بهتر است از حفاظ های پنجره آهنی استفاده کنید به دلیل اینکه طول عمر این حفاظ ها زیاد است و دیرتر آسیب می بیند.

حفاظ پنجره آهنی ساده را، باید از کجا خریداری کنیم؟
حفاظ پنجره آهنی ساده را، باید از کجا خریداری کنیم؟

به طور کلی حفاظ نوعی از لوازم فلزی می‌باشد که برای ایمنی ورودی های ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد، با نصب حفاظ های آهنی ساده می‌توانید از مشکلاتی که در آینده ممکن است به وجود آید جلوگیری کنید

برای ساخت حفاظ ها به صورت سفارشی، باید هزینه آن را در نظر گرفت، قیمت ساخت و طراحی حفاظ ها متفاوت می باشد

و عوامل  گوناگونی روی آن تاثیر می گذارد، برای برآورد میانگین هزینه ها، باید از قبل در مورد هزینه های جانبی و نحوه قیمت‌گذاری آنها اطلاعاتی داشته باشید.

در واقع شرکت های سازنده قیمت ثابتی را برای سازه ها اعلام نمی‌کنند، چون روش ساخت، دیزاین و… روی قیمت تأثیر دارد و هزینه فلزات در بازار مدام افزایش یا کاهش پیدا میکند.

بعضی اوقات هزینه ساخت یک حفاظ برای پنجره منزل خود بیشتر از برنامه ریزی قبلی می شود، ولی حفاظ پنجره آهنی ساده به دلیل مقاوم بودن و امنیت بالا ارزش پرداخت هزینه ها را دارد

برخی فکر می‌کنند که ساخت حفاظ ها هزینه اضافی می باشدف در حالی که به شدت اشتباه می کنند، هزینه هایی که برای حفاظ پرداخت می کنید موجب آرامش ساکنین منزل و محافظت از مالتان است.

حفاظ پنجره آهنی ساده با حفاظ پنجره دو جداره چه تفاوتی دارد؟

در واقع حفاظ پنجره های دوجداره با پنجره های آهنی تفاوت چندانی ندارند و هر دو به یک صورت محاسبه می شوند، سپس مواد مصرفی در تولید آنها با توجه به طول و عرض پنجره به کار می رود

ابعاد چارچوب پنجره با دقت خیلی زیادی اندازه گیری می شود، زیرا قیمت محافظ بر حسب متر مربع می باشد، وزن آهنی که در ساخت حفاظ به کار می رود و مقدار متریال های دیگر  در تعیین قیمتآن مؤثر هستند.

حفاظ پنجره آهنی ساده با حفاظ پنجره دو جداره چه تفاوتی دارد؟
حفاظ پنجره آهنی ساده با حفاظ پنجره دو جداره چه تفاوتی دارد؟

حفاظ یک پنجره که دارای ابعاد کوچکی است بسیار کمتر از ساخت و طراحی حفاظ پنجره های بزرگ می باشد، زیرا  متریال  و آهن زیادی برای آن استفاده می شود، در ساختمان ها پنجره های پذیرایی ابعاد گسترده تری نسبت به سایر پنجره های دیگر دارند.

در ساخت حفاظ پنجره های آهنی ساده، باید چه عواملی در نظر گرفته شود؟

در ساخت حفاظ پنجره های آهنی ساده، باید به ظرافت و زیبایی آن اهمیت خیلی زیادی داده شود، با توجه به سلیقه مشتری حفاظ ها ممکن است به صورت متحرک یا ثابت ساخته شوند و در برخی از آنها ممکن است از ریل و شیارهای متنوعی به کار گرفته شود

در ساخت حفاظ پنجره های آهنی ساده، باید چه عواملی در نظر گرفته شود؟
در ساخت حفاظ پنجره های آهنی ساده، باید چه عواملی در نظر گرفته شود؟

یکی دیگر از عواملی که باید در ساخت حفاظ پنجره ها در نظر گرفته شود این است که، باید مقاومت و کیفیت زیادی داشته باشد و قیمت آن روی مرغوبیت و کارایی آن تاثیر نگذارد، مراحل ساخت انواع حفاظ ها با یکدیگر متفاوت است، باید در ساخت حفاظ پنجره به نصب آسان و سریع آن اهمیت داده شود.

در کل حفاظ ها باید کیفیت و قیمت مناسبی داشته باشند، همچنین دور از حالات تکراری و قدیمی ساخته شوند.

با توجه به سبک های مختلف و اینکه هر چه به جلوتر می رویم، با طرح های جدید تری روبه رو می شویم، طراحی و ساخت حفاظ پنجره تغییر می یابد، همه افراد برای اینکه زیبایی نمای ساختمان شان حفظ شود به دنبال حفاظ های لوکس و مدرن هستند.

بسیاری از تولیدی ها سعی می کنند که حفاظ ها را در حین سادگی زیبا بسازند، حفاظ های پنجره طوری طراحی و دیزاین می‌شوند که با سایر عناصر ساختمان هماهنگی و همخوانی داشته باشند و تمام جوانب را برای  اجرا و نصب آن در نظر می گیرند.

در کشور ما نمایندگی فروش محصولات حفاظتی بسیاری وجود دارد که تمام تلاششان این است که از دزدی جلوگیری کنند، حفاظ پنجره آهنی نسبت به سایر محصولات حفاظتی به دلیل تنوع در رنگ ها و طرح ها، همچنین قیمت پایین، سهم عمده‌ای از فروش بازار را به خود اختصاص داده است.

تمامی ساختمان ها با هر نوع سبکی که ساخته شده اند می توانند از حفاظ ها برای پنجره، در، بالکن، دیوار، راه پله، انبار ها و… استفاده کنند، با کمک حفاظ ها می توان در محیطی با آرامش و امنیت زندگی کرد.

حفاظ پنجره آهنی ساده چه خصوصیاتی دارد؟

یکی از مزایای حفاظ پنجره آهنی ساده این است که مناسب تمام سلیقه ها می باشد و تمامی افراد برای امنیت، جذابیت و شکوه نمای ساختمان خود می توانند از آن استفاده کنند.

یکی دیگر از خصوصیات حفاظ پنجره آهنی ساده نصب راحت آن است، طوری که هنگام نصب آن هیچ گونه مزاحمتی برای ساکنین داخل منزل به وجود نمی آید، علاوه بر این بدون اینکه جایی تخریب شود به داخل  دیوارها متصل می شود.

حفاظ پنجره آهنی ساده چه خصوصیاتی دارد؟
حفاظ پنجره آهنی ساده چه خصوصیاتی دارد؟

با توجه به مقاومت و مواد اولیه ای که در آن به کار رفته است قیمت بسیار مناسبی دارند، بهتر است هنگام سفارش حفاظ ها برای پنجره منزل خود آنها را یک جا انجام دهید، زیرا این کار باعث کاهش هزینه حمل و نقل حفاظ ها میشود.

توجه داشته باشید که هزینه انواع حفاظ های پنجره طبق نرخ اتحادیه محاسبه می شود، بدون اینکه منطقه مورد نظر روی قیمت آن تأثیر بگذارد

برخی از خدمات فنی قیمت واحدی ندارند و با توجه به ارزش ساختمان و منطقه ای که در آن قرار دارد قیمت حفاظ را حساب می کنند، قبل از اینکه حفاظ ها را سفارش بدهید، باید از شرکتهای مختلفی قیمت بگیرید، سپس با توجه به نوع خدمات و قیمتی که ارائه می شود تفاوت ها را مقایسه کنید.

یکی از خصوصیاتی که هنگام انتخاب حفاظ پنجره، باید به آن دقت کنید شناخت انواع آن می باشد، زیرا با داشتن اطلاعاتی در مورد آنها و مزیت هایی که دارند می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید، به وزن حفاظ ها توجه کنید، زیرا هر چه وزن آن سنگین باشد از آهن بیشتری در ساخت آن استفاده شده است

امروزه از حفاظ پنجره مدرن استفاده زیادی می شود،  اگر نرده پنجره های معمولی هیچ گونه زیبایی و جذابیتی نداشته باشند، ارزش ساختمان را پایین می آورند و باعث شکست آن می شوند، حفاظ پنجره مدرن به دلیل زیبایی و سادگی که دارد، علاوه بر داشتن امنیت، دارای طراحی منحصر به فرد می باشد

این نوع محافظ ها جدید و لوکس هستند و باعث متمایز شدن ساختمان شما نسبت به سایر ساختمان های دیگر می شوند.

عوامل تأثیر گذار در قیمت حفاظ پنجره آهنی ساده؛

یکی از عواملی که در هزینه حفاظ پنجره تاثیر زیادی دارد،  میزان آهن به کار رفته در آن است، همچنین تعداد و ابعاد پنجره ها در قیمت آن تاثیر می گذارند

چرا که هرچه ابعاد پنجره و تعداد آنها زیاد باشد، مسلماً به متریال  و آهن زیادی نیاز دارند و حق نصب آن بالا می رود، برخی از کارگاه های تولیدی هزینه حمل و نقل حفاظ ها را دریافت می کنند که این امر یکی دیگر از هزینه های پرداختی است.

عوامل تأثیر گذار در قیمت حفاظ پنجره آهنی ساده؛
عوامل تأثیر گذار در قیمت حفاظ پنجره آهنی ساده؛

انواع حفاظ پنجره و درب آکاردئونی؛

حفاظ در و پنجره آکاردئونی دارای انواع مختلفی مانند: لوزی یا چهار خم، سلولزی ساده یا دو خم، پیچ شکلاتی، پیچ نقش دار، دوبل پرچ مخفی، دوبل نقشدار، چهار لوزی پرچ مخفی، ایتالیایی و… است.

هنگام نصب و ساخت حفاظ آکاردئونی چهار خم اگر چهارچوب آن آهنین نباشد، باید آن را به دیوار وصل کنید، این نوع  حفاظ ها دارای سه گل یا سه لوزی و بیشتر هستند،  قفل این نوع حفاظ ها، باید خیلی محکم باشد، زیرا ضریب ایمنی منزل را بالا می برد.

مزایای حفاظ درب و پنجره آکاردئونی؛

این نوع حفاظ ها مزایای مختلفی دارند از جمله آنها به صورت زیر می باشد؛

 • به دلیل اینکه در و پنجره های آکاردئونی به صورت شبکه ای ساخته شده اند دارای وزن کمی هستند.
 • به راحتی باز و بسته می شوند.
 • قابلیت متحرک و ثابت بودن دارند.
 • به دلیل اینکه تاشو هستند فضای کمتری می گیرند.
 • هرگونه قفلی مانند توکار و روکار را می توان روی آن نصب کرد، همچنین امنیت خیلی زیادی دارد.
 • در مدت زمان کوتاهی می توان آن را نصب کرد.
مزایای حفاظ درب و پنجره آکاردئونی؛
مزایای حفاظ درب و پنجره آکاردئونی؛

بسیاری از ساختمان هایی که به سبک مدرن ساخته شده اند، دارای پنجره های بزرگی هستند که به راحتی رفت و آمد به داخل و خارج ساختمان انجام می شود، به همین دلیل حفاظ های آکاردئونی مناسب ترین حفاظ برای ایمنی این گونه منازل است.

مزایای حفاظ درب و پنجره آکاردئونی؛
مزایای حفاظ درب و پنجره آکاردئونی؛

عوامل تأثیرگذار در قیمت حفاظ های آهنی آکاردئونی؛

قیمت این نوع حفاظ مانند سایر حفاظ های دیگر به عوامل زیر بستگی دارد:

عرض پنجره:

اگر پنجره دارای عرض کمی باشد، آهن کمتری در آن استفاده می شود و در نهایت قیمت آن پایین می آید.

طول پنجره:

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت حفاظ پنجره آکاردئونی تاثیر می گذارد طول آن می باشد، هر چه طول پنجره کوتاهتر باشد، به هزینه کمتری نیاز دارد.

مدل پنجره:

طرح و مدلی که در ساخت پنجره آکاردئونی استفاده می شود، روی قیمت آن تاثیر می‌گذار، هرچه مدل آن ساده تر باشد و گل های سنگین کمتری در آن به کار رفته باشد، قیمت کمتری دارد.

تراکم پنجره:

اگر تیغه های عمودی پنجره آکاردئونی با فاصله بیشتری در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند، در ساخت آن، تیغه کمتری استفاده شده است و قیمت آن را کاهش می دهد، یکی از مزایای این امر پاک کردن راحت و سریع حفاظ و پنجره می باشد.

حفاظ آهنی آکاردئونی کاربرد های مختلفی دارد و در جاهای زیادی از ساختمان ها استفاده می شود، یکی از کاربردهای فراوان حفاظ آکاردئونی این است که در پارکینگ ها از آن استفاده می شود.

بیشتر بدانید؛

 • هنگام خرید حفاظ های آکاردئونی، باید به مجهز بودن آن ها به قفل توکار سوئیچی اطمینان حاصل کنید.
 • زمانی که آن را باز و بسته می کنید صدای کمتری ایجاد کند.
 • حتمأ با کمک یک نصاب ماهر نصب شود.
 • اجزای آن دارای کیفیت و مرغوبیت زیادی باشند.

در پایان از تمامی عزیزانی که حوصله کردند و این مقاله را مطالعه نموده اند، نهایت قدردانی را داریم.