حفاظ پنجره/ بالکن – قیمت و نمونه کار این محافظ ها

سد کردن هرگونه دسترسی به داخل از طریق بالکن ها و پنجره ها ،یکی از موارد مهمی است که می تواند امنیت ساکنین را تضمین می کند . محافظ پنجره عناصری کارکردی هستند که به خوبی این عملکرد را می تواند داشته باشد. می توان حفاظ های ساده تر را با قیمت مناسب صرفا جهت غیر قابل نفوذ کردن پنجره ها نصب کرد . اما امروزه طیف گسترده  طرح های ارائه شده موجب شده است تا این عناصر و نرده بالکن علاوه بر کارکرد اصلی خود ، عناصری باشند که کارکرد زیبایی نیز داشته باشند و  بر جذابیت بصری نما افزوده کنند.

چرا نصب حفاظ پنجره و نرده بالکن در نما ضرورت دارد؟(آیا قیمت محفاظ پنجره به صرفه است؟)

امروزه عموما نماهای ساختمان بر طبق ضوابطی  طراحی می شوند که تا 60 درصد امکان استفاده از بازشو و پنجره مجاز می باشد . ورود از طریق پنجره ها یا بالکن ها به خصوص در طبقات پایین تر یا ساختمان هایی که از طرفین همسایه ای ندارند امری آسان است و ممکن است خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد.  در این صورت حفظ حریم داخل و جلوگیری از ورود ناخواسته افراد از طریق پنجره ها امری اجتناب ناپذیر می باشد .بهترین راه جهت محافظت از ساختمان،استفاده از حفاظ های پنجره و بالکن می باشد که بر روی نما نصب می شود .  در صورتیکه از حفاظ های مستحکم و با استاندارد های درست استفاده شود عملا ورورد به داخل از طریق پنجره ها و بالکن غیر ممکن می شود.

از طرفی در ساختمان هایی که به علت ورود نور پنجره های بلند تعبیه شده است به جهت بالا بردن ضریب ایمنی نصب نرده پنجره برای قسمت تحتانی پنجره ها به خصوص در طبقات بالا امری ضروریست. در ساختمان هایی که بالکن نیز در آن ها طراحی شده است بهتر است نرده های بالکن و نرده پنجره از یک مدل و یا طرح مشابه سفارش داده شود.

چه نوع حفاظ پنجره ای انتخاب کنیم؟

مهم ترین فاکتور در پاسخ دهی به این سوال ،فارغ از قیمت حفاظ بالکن ،نوع نمای ساختمان شما می باشد . بهتر است طرح های انتخابی برای حفاظ در هماهنگی با طرح نما انتخاب شوند. توجه به هماهنگی میان اجزای نما همچون نرده بالکن و حفاظ پنجره با طرح امر بسیار مهمی است که باید حتما مد نظر قرار گیرد. نمای ساختمان ما جزئی از بدنه اصلی خیابان و شهر ما می باشد که در زیباتر شدن آن و جلوگیری از اغتشاش بصری می تواند نقش مهمی ایفا کند . علاوه بر هماهنگی میان طرح نما با نرده یا حفاظ پنجره ، هماهنگی میان تمامی اجزای الحاقی روی نما ،مانند حفاظ های پنجره در طبقات مختلف به شدت اهمیت دارد . معمولا این مسئله به علت این که هر طبقه در بازه های مختلف پس از ساخت اقدام به نصب حفاظ می کنند پیش می آید . پیشنهاد می شود طرح کل حفاظ پنجره ها  منظم و یک شکل باشند و دارای طرح های هماهنگ با دیگر اجزا از جمله نرده های بالکن  و در های ورودی باشند.

به جز قیمت نرده بالکن(محافظ بالکن یا حفاظ پنجره)چه مواردی در انتخاب تاثیر گذار است؟

بهتر است در انتخاب حفاظ های پنجره همواره به این نکته توجه داشت که این حفاظ ها عناصری عملکردی هستند که در وهله اول مسائل عملکردی و رعایت استاندارد های مربوطه باید در طرح آن دیده شود. استحکام و یکپارچگی میان اجزا در این نرده ها  بسیار مهم است تا به سادگی خم نشوند یا از یکدیگر جدا نشوند. در وهله دوم انتخاب نوع طرح از میان مدل های موجود که معمولا محافظ های پنجره در دسته بندی مدرن، فرفوژه،cnc ارائه می شود و طیف گسترده ای از طرح ها را شامل می شود . حتی می توانید در صورت نیاز طرح های مورد نظر خود را سفارش داده تا به روش cnc یا سفارشی به صورت اختصاصی برای شما ساخته شود.

انواع نرده بالکن و حفاظ پنجره

همانطور که ذکر شد معمولا مدل های موجود برای محفاظ پنجره و نرده بالکن در چهار دسته مدرن، فرفورژه ، cnc و لوکس یا سفارشی طبقه بندی می شود . در ادامه با معرفی مختصری از هرکدام از این مدل ها می توانید شناخت نسبی از هر مدل پیدا کرده تا راحت تر تصمیم گیری کنید.

محافظ پنجره مدرن

اولین تصویری که پس شنیدن نام حفاظ پنجره در ذهن نقش می بندد ترکیبی از خطوط عمودی یا افقی که با فواصل کم تکرار می شود . شاکله کلی طرح حفاظ های مدرن عموما از همین ترکیب که از پروفیل های افقی یا عمودی با ریتم های مختلف می باشد ، شکل می گیرد. این دسته از محافظ های پنجره یا نرده بالکن می تواند شامل طرح های بسیار ساده تا طرح های منحصر بفردی باشد . در طرح های پیچیده تر معمولا از تکرار پروفیل های طراحی شده شکل می گیرند. گفتنی است که هرچه طرح پیچیده تر شود ، به دلیل وزن بیشتر پروفیل های مصرفی قیمت حفاظ پنجره یا نرده بالکن نیز بالاتر می رود.

این حفاظ ها با نماهایی که طرح مدرن دارند به خوبی هماهنگ می شود همچنین در ساختمان هایی که طرح های شلوغی دارند به منظور جلوگیری از اغتشاش بصری بهتر است حفاظ ها یا نرده های پنجره ای  که طرح های ساده تر دارند بکار برد.

محافظ پنجره فرفورژه

حفاظ های پنجره یا نرده بالکن فرفورژه ،معمولا از تکرار گل هایی که با روش ریخته گری ساخته می شود ، تولید می شود.معمول طرح ها شلوغ تری دارند و در ساختمان های مدرن کمتر مورد استفاده قرار می گیرند .

محافظ پنجره cnc

طرح های بکار رفته در محافظ های پنجره و نرده های بالکن cnc   ، اغلب طرح های خاص تر و کم تکرار تر می باشد اما از نظر قیمت تفاوت چندانی ندارند. این دسته از نرده ها گزینه مناسب برای کسانی است که به دنبال طرح های اختصاصی می باشند .صنایع فلزی کاوه با ارائه چندین کاتالوگ از نمونه درب های cnc می تواند پاسخگوی افراد با سلایق متفاوت باشد .نکته مهم در طرح های cnc استحکام و یکپارچگی کل حفاظ جهت عملکرد بهتر می باشد. با استفاده از جوش های دوطرفه  co2 کلیه ی اجزا در این حفاظ ها با استحکام بسیار بالا به یکدیگر جوش داده می شود و امکان شکست آن ها وجود ندارد.

محافظ پنجره یا بالکن لوکس ( سفارشی )و قیمت آن

در برخی از پروژه ها با توجه به صلاحدید طراح ممکن است نیاز به طرح های سفارشی که با روش های پیچیده تر ساخته می شود استفاده شود . معمولا در این طرح ها شاکله اصلی با یکی از روش های cnc  یا آهنگری ساخته می شود و با دیگر متریال ها همچون شیشه های رنگی ،چوب یا … ترکیب می شوند هرچند که قیمت حافظ بالکن یا پنجره تولید شده به این روش بالاتر است اما محصول نهایی از لحاظ زیبایی بسیار چشمگیر می باشد و در جذابتر شدن نما کمک شایانی می کنند . این عناصر می تواند نقش یکی از اجزای اصلی را در طراحی نما بازی کند و از همان ابتدای شروع طراحی نما به طرح آن ها نیز فکر رد.

قیمت حفاظ پنجره(نرده یا محافظ بالکن)بر چه اساسی است؟

بوجه شما عامل مهمی در انتخاب نوع حفاظ پنجره یا بالکن می باشد . همانند سایر محصولات فلزی در تعیین قیمت حفاظ های پنجره نیز، مهمترین عامل وزن محصول است . وزن نهایی محصول با توجه به نوع و تعداد پروفیل های مصرفی محاسبه می شود .بنابراین برای کسانی که بودجه محدود تری دارند پیشنهاد ما طرح های ساده تر  مدرن به عنوان نرده پنجره یا بالکن می باشد که عاوه بر قیمت مناسب کارایی بسیار بالایی هم دارند .